dkmedier
dknyt
dkindkob
dknyt
dksundhed
doi
DK Debat
SF er ude af beskæftigelsesreform: Der er tale om et ungeløftebrud
SF og beskæftigelsesordfører Karsten Hønge møder tirsdag aften ikke op, når forhandlingerne om en reform af beskæftigelsesindsatsen fortsætter. (Arkivfoto).
Foto: Ida Marie Odgaard/Ritzau Scanpix

SF er ude af beskæftigelsesreform: Der er tale om et ungeløftebrud

Forhandlingerne om en reform af beskæftigelsesindsatsen fortsætter tirsdag aften, men det bliver uden SF.
9. APR 2025 6.12

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Socials artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Socials artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Social.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.